Dzień Kropki- 15.09.2023r.

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony w przedszkolach na całym świecie. Nie mogło więc zabraknąć tego wydarzenia w naszym przedszkolu.

W piątek „ Pszczółki” uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Obejrzeliśmy jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

Nie trzeba było namawiać dzieci do tworzenia. Najpierw  skupiły swoją aktywność na przeliczaniu kropek oraz porządkowaniu ich względem wielkości. Nie zabrakło również  umiejętności klasyfikowania względem dwóch cech. Potem dzieci wykonały piękną biedronkę, na której  nie zabrakło kropek. Podczas wykonywania pracy plastycznej w tle  brzmiała piosenka pt. „Kropka”.  Na zakończenie dnia za wspaniałą pracę każde dziecko otrzymało naklejkę oczywiście w kształcie kropki.