Obóz językowy w Londynie - 4.09.2023 r.

Stanisław Kaczorowski – absolwent naszej szkoły – był na obozie językowym wygranym w ramach uczestnictwa uczniów zeszłorocznej klasy 8 w ogólnopolskim programie Youngster.

W minionym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 8 uczestniczyli w programie Youngster. W ramach programu uczęszczali na 3 dodatkowe lekcje języka angielskiego w tygodniu. Wytężona praca zaowocowała wygranymi konkursami (międzyszkolny konkurs języka angielskiego w I LO w Kutnie czy wygrana uczniów w ogólnopolskim konkursie Teenagers in Action), a także w świetnymi wynikami uczniów na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego. Wśród wszystkich najlepszych uczniów z całego kraju wylosowano pięciu szczęśliwców, którzy wzięli udział w obozie językowym. Nasz uczeń Staś był jednym z nich.

Obóz odbył się w sierpniu i trwał 9 dni. Uczestnicy podróżowali autokarem. Po drodze do Londynu mieli okazję zobaczyć również inne kraje takie jak Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Uczniowie poznali kulturę Wielkiej Brytanii oraz jej historię, rozwinęli język angielski dzięki rozmowom z gospodarzami miejsca zamieszkania i ludźmi spotkanymi podczas obozu w Londynie. Mieli również okazję zobaczyć Londyn ze wzgórza Greenwich, słynny park przez który przebiega Południk „0”, podziwiać panoramę miasta z London Eye, spacerować obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Bena, 10 Downing Street, spacerować parkiem św. Jakuba pod Pałac Buckingham, zwiedzić Muzeum Brytyjskie, gdzie odbyła się lekcja muzealna w języku angielskim, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki  Plac Trafalgar, Plac Leicester. Uczniowie zwiedzili również Zamek Leeds, jego ogrody, labirynt, ptaszarnię oraz jedno z najstarszych miast Anglii – Canterbury. Uczestnicy obozu zwiedzili Londyn, spacerowali w dokach Św. Katarzyny, obok Tower of London, przez Tower Bridge,  południowym brzegiem Tamizy, obok teatru The Shakespeare’s Globe, widzieli Most Milenijny, a nawet płynęli statkiem po Tamizie w kierunku Greenwich.

Bez wątpienia była to niesamowita i niepowtarzalna podróż. Niech Staś Kaczorowski i jego koleżanki i koledzy z byłej klasy ósmej będą inspiracją dla młodszych uczniów i dowodem na to, że ciężka praca przynosi efekty i zostaje wynagrodzona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Rafał Szutowski