Bezpieczne wakacje

"Na wakacje spokojnie wyruszamy,

bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy"

Zbliżają się wakacje, więc najwyższa pora, aby pomyśleć o odpoczynku. Przyjemnie jest spędzać czas w lesie, nad jeziorem w górach czy nad morzem ale żeby były to miło spędzone dni musimy pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu w przedszkolu zorganizowano dla dzieci pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas wakacji. Wspólnie przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Zwrócono dzieciom także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Powtórzono z dziećmi numery telefonów alarmowych.