Dzień Pustej Klasy - 16.06.2023 r.

W piątek, 16 czerwca uczniowie klas I-III porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w najlepszym możliwym miejscu - na łonie natury.  W tym roku po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie.

Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu, którego inicjatorem w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

W tym roku już blisko 1200 szkół i przedszkoli z całego kraju przyłączyło się do akcji. W piątek, 16 czerwca 170 tysięcy dzieci i młodzieży zamiast siedzieć w czterech ścianach, były otoczone zielenią, zapachami lata i dźwiękami natury.

Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Podczas dzisiejszych zajęć w terenie grali w przyrodnicze bingo, rozwiązywali różne zadania, odkrywali piękno natury, bawili się w kontakcie z przyrodą.

Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia.

Ten dzień dostarczył możliwości uważnej i radosnej obserwacji natury. Edukacja terenowa okazała się dla nas wszystkich wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej