Spotkanie z autorem powieści kryminalnych Arkadiuszem Niemirskim - 21.11.2014 r.

W dniu 21.11.2014 r. gościł w gimnazjum p. Arkadiusz Niemirski -  autor powieści kryminalnych dla młodzieży i dorosłych.

W spotkaniu wzięli również udział uczniowie klas VI naszej szkoły.Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o klasykach powieści kryminalnych, które stanowią dla jego twórczości wzorzec gatunkowy. Przybliżył uczniom m.in. postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Najsłynniejszym polskim detektywem jest Pan Samochodzik- pisarz jest kontynuatorem książki „Pan Samochodzik".  Zwrócił uwagę młodzieży na to, co jest najważniejsze u detektywa – mianowicie ... mózg. Spotkanie połączone było z pokazami slajdów. Przy ich pomocy pisarz zaprezentował uczestnikom spotkania najważniejsze wątki swoich powieści. Za pomocą obrazu  starał się namówić tych, którzy nie czytają do czytania książek.