Spotkanie z pisarzem i tłumaczem Pawłem Beręsewiczem - 7.05.2015 r.

"Z książką na walizkach"

7 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Pawłem Beręsewiczem.

Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz i leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci.Jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Pan Paweł podczas spotkania w ciekawy sposób opowiadał o swoich książkach włączając w to uczestników spotkania.Uczniowie z zainteresowanie słuchali i zadawali pytania pisarzowi. Dzieciom bardzo podobały się książki. Niektórzy zakupili wybrane przez siebie tytuły po promocyjnych cenach i oczywiście z autografem autora.

Zapraszam do zapoznania się z książkami pisarza w bibliotece szkolnej.