Spotkanie z pisarką Katarzyna Wasilkowską -12.05 2017 r.

Dnia 12 maja 2017 r. w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Witonia odbyło się w naszej szkole spotkanie z pisarką dla dzieci panią Katarzyną Wasilkowską

Pani Katarzyna Wasilkowska jest lektorką języka angielskiego, copywriterką i tłumaczką. Ściśle związana jest z Gdańskiem, gdzie się urodziła. Od kilku lat mieszka w małym domku na podwarszawskiej wsi. Ma dużo dzieci, męża fotografa, dwa psy i kota. Lubi lukrecję, bardzo gorzką czekoladę i książki dla dzieci. Jest autorką takich książek jak:"Mleczak", "Jowanka i Gang Spod Gilotyny", "Królestwo jakich wiele". Wszystkie te książki można było zakupić po spotkaniu z autorką,  zakupiono je także do biblioteki szkolnej.

W trakcie spotkania dzieci z klas I - III mogły bliżej poznać bohaterów oraz okoliczności powstania tych książek. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy, przedstawiała postacie występujace w jej książkach i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

Rozstrzygniety został także  konkurs na ilustrację do jednej z jej książek. Pani Katarzyna sposród wielu prac wybrała i nagrodziła  dyplomami i książami trzy z nich. Jedna z prac wezmie udział w finale akcji "Z książką na Walizkach", który odbedzie sie 13 maja w Kutnie. W ramach podziękowania uczniowie z "Klubu Przyjaciół Książki" wręczyli pisarce wykonane samodzielnie na zajęciach zakładki do książki