Spotkanie z Joanną Olech-10.05.2019r.

W piątek, 10 maja 2019 r. w ramach XVI Ogólnopolskiego „TYGODNIA BIBLIOTEK” i 7 edycji akcji Wydawnictwa Literatura „Z książką na walizkach”  uczniowie kl IV oraz Va  i Vb uczestniczyli w spotkaniu z p.Joanną Olech-pisarką, ilustratorka oraz laureatką prestizowych nagród

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Joanna Olech opowiadała m.in. o tym, jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty lubianej przez dzieci „Dynastii Miziołków”. Mówiła, że aby napisać książkę nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu.

Należy podkreślić, że spotkanie przebiegało w niekonwencjonalny sposób, bowiem Pani Joanna Olech w opowiadanie o bohaterach swoich powieści włączyła dzieci w sposób niezwykle aktywny. Poprzez zabawę, w tym rozwiązywanie zagadek, uczestnicy spotkania poznawali historie z jej książek a także mogli sprawdzić swoją kreatywność na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach.

Akcji „Z książką na walizkach” towarzyszył konkurs plastyczno-literacki pod hasłem „Co w trawie piszczy”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne do książki pt. „Pompon w rodzinie Fisiów”. Wyboru trzech najlepszych prac dokonała autorka książki, zaś praca uznana przez Panią Joannę za najtrafniej ujmującą temat konkursu powędrowała na jego finał do Złoczewa.

Dziękujemy p.Ani Stolarczyk za zorganizowanie spotkania i  zaproszenie.