Spotkanie-z p.Dorotą Combrzyńską-Nogala-12.05.2022r.

Uczniowie klas VI uczestniczyli spotkaniu z pisarką Panią Dorotą Combrzyńską – Nogalą.

Dzięki zaproszeniu Pani Ani Stolarczyk uczniowie naszej szkoły poznali niezwykłą osobę, która pisze książki poruszające tematy dziecięcych losów w trudnych momentach dziejowych. Spotkanie z Panią Dorotą było wyjątkową okazją do poznania autorki i kulis tworzenia książek ukazujących się w serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”.

W czasie spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny  „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat na starej fotografii”.

I miejsce zdobyła Aleksandra Wysocka z kl.VIb, a wyróżnienie otrzymała Maja Kińska z kl.VIb.

Pracę wykonały również: Klaudia Kaszuba (kl.VIa), Natalia Stawińska (kl.VIa) oraz Natalia Stańczyk (kl.VIb).

Pani Dorota Combrzyńska – Nogala wręczyła nagrody oraz złożyła autografy i dedykacje w swoich książkach.

Zakupiono również książki autorki do Biblioteki szkolnej.