Uroczystość 100-lecia Harcerstwa - 01.06.2014r.

1 czerwca 2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia
tablicy pamiątkowej z okazji 100-lecia Harcerstwa w Łęczycy

W dniu 1 czerwca 2014 r. grupa harcerzy i uczniów Naszej Szkoły i Gimnazjum wzięła udział w uroczystości upamiętnienia 50. rocznicy zlotu harcerzy Ziemi Łódzkiej oraz 100-lecia Harcerstwa Polskiego.

Uroczystość rozpoczęła się przed Ratuszem Miejskim Paradą Rajców i wręczeniem dzieciom kluczy do miasta. Następnie mieliśmy przyjemność podziwiać efektowny pokaz Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZHP-OSP Uniejów.

Uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry przemaszerowali do Parku Miejskiego im. J. Piłsudskiego
w Łęczycy, gdzie nastąpiła ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej i jej poświęcenie. Wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, po czym dostojni goście w osobach starosty, burmistrza, przedstawiciela Komendy Chorągwi w Łodzi zasadzili „Dęby Wolności”. Następnie władze oraz nasi uczniowie w imieniu harcerzy złożyli kwiaty pod odsłoniętą tablicą pamiątkową.

Po oficjalnej części nasza grupa przedstawiła program artystyczny złożony z najważniejszych faktów z historii Harcerstwa i kilku tradycyjnych pieśni harcerskich. Na zakończenie zawiązaliśmy krąg harcerski i odśpiewaliśmy wspólnie pieśni „Bratnie słowo” i „Pieśń pożegnalną”.

Była to ciekawa i udana impreza.

Opiekun grupy: Violetta Olesińska