Edukacja przyrodnicza i medialna pierwszoklasistów - 26.09.2022 r.

Dnia 26.09.2022 r. pierwszoklasiści udali się na pierwszą, szkolną wycieczkę. Głównymi celami wyjazdu było: poszerzenie wiadomości dotyczących otaczającej przyrody, życia roślin i zwierząt. Kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci – obejrzenie filmu familijnego pt.: „King: Mój przyjaciel lew”, jak również integracja zespołów klasowych poprzez wspólne spędzanie czasu, nauki i rekreacji.

Uczniowie spacerując po jednym z najstarszych parków w naszym kraju – parku miejskim w Łęczycy – mogli cieszyć się bliskością przyrody. Chętnie utrwalali nazwy drzew i krzewów, które wzbudziły zachwyt wśród małych tropicieli wiedzy przyrodniczej. Największym zainteresowaniem cieszył się pomnik przyrody, czyli dąb szypułkowy „Kazimierz” oraz aleja kasztanowców. Duży podziw wzbudziły również fontanny, altany oraz urokliwe mostki. Była to wspaniała lekcja przyrody w naturalnym środowisku.

Następnym punktem naszej wycieczki było Kino Górnik, w którym obejrzeliśmy seans filmowy „King: Mój przyjaciel lew”. Z zapartym tchem śledziliśmy losy Inés i jej brata Alexa, którzy znaleźli w domu małe lwiątko. Niespodziewany gość, któremu nadali imię King, szybko stał się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazało się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanowiły pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu. W realizacji tego szalonego i odważnego planu pomógł im dziadek Max, z którym wspólnie wyruszyli w pełną przygód podróż. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z pomyślnego zakończenia filmu.

Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły.

Autor: M. Gapińska, B. Kuś, L. Królikowska