Znamy się na profilaktyce - 14.09.2022 r.

W ramach "Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych", którego inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym  uczniowie klasy trzeciej szukali odpowiedzi na pytanie "Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym?"

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez panią pedagog Agnieszkę Ślepecką nt. mycia rąk. Dzieci dowiedziały się, co to są wirusy i bakterie oraz zobaczyły jak należy dbać o higienę rąk.

Następnie podczas ćwiczeń praktycznych pokazały, że prawidłowe mycie dłoni nie ma dla nich tajemnic. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów o tym, aby często myć ręce.

Zajęcia takie były bardzo potrzebne. Uzmysłowiły uczniom jak ważna jest higiena w profilaktyce chorób zakaźnych.

Autor: Ewa Zduńczyk