Czy świat można posprzątać? - 15.09.2022 r.

Warto myśleć o przyszłości, żeby nie utonąć w śmieciach. Klasy VIII i VI uczestniczyły w 28. edycji akcji "Sprzątanie Świata - 2022"

Tylko dlaczego tak trudno nam to przychodzi? Akcja Sprzątanie Świata trwa już od 28 lat. Przez ten czas dałoby się przecież uporządkować wszystkie zalegające śmieci. Problem w tym, że pojawiają się nowe.

Trzeba po prostu sprzątać. Bo inaczej Ziemia będzie wielkim śmietnikiem. Klasy VI i VIII sprzątały świat w dniu 15 września 2022 r.

Na miejsce dotarliśmy na rowerach i rozpoczęliśmy porządkowanie terenu wokół Parku w Gledzianówku. Uczniowie klasy VIII udali się również do lokalnego pomnika pamięci -Kurhanu, poznali też jego krótką historię. Wybór drogi powrotnej nie był przypadkowy, postanowiliśmy pojechać koło Kurhanu, aby zaprezentować go uczniom klasy VI.

Akcja zakończyła się wspólnym posiłkiem, przygotowanym przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

Efekty akcji w naszej szkole, czyli zebrane worki śmieci zostaną odebrane przez firmę organizującą odbiór odpadów na terenie naszej gminy.

Autor: I. Jędrzejczak, J. Łuczak

Autor: Ilona Jędrzejczak