Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 - 1.09.2022 r.

W czwartek 1 września nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Po dwóch miesiącach wakacji, wypoczęci i chętni do pracy, spotkaliśmy się w murach naszej szkoły.

O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów i rodziców z dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor – Urszula Graczyk, która krótko przedstawiła priorytety pracy szkoły na ten rok. Przytoczyła także słowa Patronki św. Jadwigi Królowej Polski: „Naród jest potężnym przez cnoty wielkie i umysły silne, a to zdobywa się przez głęboką wiedzę i gruntowną naukę”, które przyświecają społeczności szkolnej
i zachęcają do rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i umiejętności, osiągania sukcesów i wyznaczonych celów. Z okazji rozpoczęcia roku życzyła każdemu owocnej pracy i osiągnięcia sukcesu!

Ponieważ w tym roku kalendarzowym przypadła 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej głos zabrali uczniowie klasy 8 – Oliwia Ogłoszka i Wojciech Tomes, którzy wygłosili okolicznościowy referat mówiący o napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i  bohaterstwie naszych żołnierzy, którzy w 1939 roku walczyli i ginęli w obronie naszej ojczyzny.

Następnie dyrektor wręczyła okolicznościowe dyplomy p. mgr Jolancie Pawlak, nauczycielce biblioteki, która w tym roku obchodzi jubileusz 35- lecia pracy zawodowej i p. mgr Radosławowi Woźniakowi nauczycielowi języka angielskiego, który obchodzi jubileusz 20 – lecia pracy zawodowej.

Gratulacje odebrali również nauczyciele, którzy w czasie wakacji awansowali – pani mgr Karolina Trzcińska została nauczycielką kontraktową, a p. mgr Rafał Szutowski nauczycielem dyplomowanym.

Pani dyrektor przekazała p. mgr Agnieszce Petrykowskiej dyplom i podziękowania za prowadzenie projektu „Ferie z ekonomią” złożone przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Podziękowanie i tomik poezji otrzymała również p. mgr Jolanta Łuczak za przygotowanie laureatki w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka przekazane przez MDK im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, a także uczennica klasy VI Nina Budner, która w tym konkursie otrzymała Wyróżnienie za wiersz pt. „Poszukiwania”.

Szukam takiego świata,
Gdzie brat szanuje brata.
Gdzie zima jest tylko porą roku.
Gdzie światło mocniejsze od mroku.
Gdzie wiatr osuszy każdą łzę.
Gdzie dobro zwycięża nad złem.
Gdzie być ważniejsze jest niż mieć.
Tylko gdzie ten świat jest?

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcami.