Aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Szanowni Rodzice, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczamy do szkół w całej Polsce szybki, bezpłatny i bezpieczny internet.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z oferta narzędzia mOchrona aplikacji, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.

Ułatwia ustalanie reguł, dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu. To bezpłatne i bezpieczne narzędzie, które skutecznie pomaga w zdiagnozowaniu potencjalnych problemów i zagrożeń, a także w odpowiednim reagowaniu na nie.

Jak działa?
mOchrona – aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) działa poprzez połączenie – sparowanie – urządzenia rodzica z urządzeniem dziecka. Dzięki temu, umożliwia stałą opiekę nad najmłodszymi użytkownikami internetu.
Rodzic może wprowadzić takie ustawienia, które zminimalizują ryzyko kontaktu ze szkodliwymi treściami w internecie i pozwolą dziecku bezpiecznie korzystać z zasobów sieci. W dowolnym momencie można je zmodyfikować.
W aplikacji rodzic może również zobaczyć szczegółowe informacje na temat aktywności dziecka w internecie. Aby tak się stało, wymagane jest wyrażenie zgody na zbieranie przez aplikację danych niezbędnych do generowania statystyk i raportów.
mOchrona umożliwia ponadto kontakt pomiędzy dzieckiem a rodzicem – na kilka sposobów. Zawiera funkcjonalność pozwalającą na wysyłanie próśb o dostęp do określonych treści – rodzic może je zaakceptować lub odrzucić, komunikator tekstowy oraz przycisk S.O.S. – dostępny na urządzeniu dziecka.
Aplikacja zapewnia także rodzicom i opiekunom dostęp do stale aktualizowanych treści edukacyjnych, dotyczących zasad bezpiecznego korzystania przez dzieci
z internetu.
 Pobierz ulotkę o aplikacji>>>>>.