Pierwszaki czytelnikami biblioteki szkolnej - 01.12.2021 r

Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem wizyty uczniów w bibliotece było zachęcenie najmłodszych do korzystania z jej zasobów, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece, poznali zasady wypożyczania książek oraz niektóre punkty regulaminu biblioteki.  Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, podczas których mogą oddać się pasjom czytelniczym.

Dla uczniów przygotowane zostały karty czytelnika, dzięki czemu uczniowie mogli pierwszy raz wypożyczyć książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Autor: Jolanta Pawlak