Wycieczka edukacyjna klasy 7 – 20.10.2021 r.

Uczniowie klasy 7 w środę, 20 października udali się na wycieczkę do Bełchatowa. Przedpołudnie spędzili w Miejskim Centrum Kultury, gdzie, posługując się audioprzewodnikiem, obejrzeli multimedialną ekspozycję PGE  „Giganty Mocy”.

Poznając historię prądu, odbyli ekscytującą podróż wehikułem czasu,  mogli wziąć udział w elektrycznych regatach lub wcielić się w rolę dyspozytorów mocy. W bardzo ciekawy sposób zdobyli sporą dawkę wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Następnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Pod napięciem”, w czasie których m.in. doświadczalnie sprawdzali przewodnictwo prądu.

W drugiej części dnia siódmoklasiści odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się na terenie Łodzi i jej okolic: Pomnik Pękniętego Serca, Centrum Dialogu im. M. Edelmana, Kopiec J. Karskiego oraz Kapliczki św. Rocha i św. Antoniego w Łagiewnikach. Z relacji Pani przewodnik dowiedzieli się  o wydarzeniach upamiętnionych w tych miejscach, poznali krótką  historię miasta i wiele ciekawostek dotyczących stolicy naszego województwa.

Wiedza, która zdobyli podczas wycieczki, na pewno przyda się na różnych przedmiotach!

Autor: Małgorzata Tyczyńska