COVID-19 i inne choroby zakaźne. Akcja "Szczepimy się!" - spotkanie z pielęgniarką – 19.10.2021 r.

19 października 2021 roku uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką P. Danutą Skrzeczkowską. Głównym tematem spotkania był  „COVID-19 i inne choroby zakaźne” oraz informacja o akcji "Szczepimy się!".

Co to jest zdrowie? Co znajduje się w szczepionce? W jaki sposób może dojść do zakażenia chorobą zakaźną? Co robić, aby uniknąć zakażenia? Na te i wiele innych pytań, usłyszeli dziś odpowiedzi uczniowie najstarszych klas podczas spotkania z pielęgniarką.  Szczególny entuzjazm siódmo- i ósmoklasistów wzbudziła praktyczna symulacja sposobu i tempa zakażeń chorobami zakaźnymi. Po solidnej porcji wiedzy przekazanej przez p. Skrzeczkowską nie pozostaje nic innego jak zastosować ją w życiu codziennym i nie dać się zakażeniom. Tego życzymy wszystkim w czasie pandemii!

Autor: Marzena Lewandowska