Uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej - 14.10.2021 r.

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

Dnia 14 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor szkoły p. Urszula Graczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę oraz legitymacje szkole, które przekazali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec najmłodsi otrzymali wspaniałe upominki od zaproszonych gości.

To był wyjątkowy dzień.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Autor: K. Witczak, B. Kuś