Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 1 .10.2021r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 1 października 2021.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie z klas IV – VI zdawali egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, uzyskali tytuł: “Ekspert Tabliczki Mnożenia” i otrzymali pamiątkową naklejkę. Zmagania z tabliczką mnożenia w formie gier, puzzli, escape roomu odbywały się na lekcjach matematyki, taka forma zajęć bardzo podobała się uczniom.

Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.

Autor: Agnieszka Petrykowska