Lekcja w kinie - 1.10.2021 r.

Celem wycieczki trzecioklasistów było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz integracja klasy i wzmocnienie więzi koleżeńskich. Był to też prezent rodziców z okazji Dnia Chłopaka.

„Czarny Młyn”  to opowieść o grupie przyjaciół mieszkujących w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie głównego bohatera było dodatkowo skomplikowane, gdyż jego młodsza siostra Mela wymagała szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczęły fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy, mimo ostrzeżeń, weszli na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczęła się seria dziwnych zdarzeń. Niespodziewany wpływ na ich bieg miała także Mela, której pozorna słabość okazała się niezwykłym darem.

Fabuła była tak interesująca, że wszyscy oglądali film z zapartym tchem. Uczniów poruszyły przede wszystkim wątki dotyczące empatii, tolerancji, uczące akceptacji odmienności. Elementy science - fiction jednych fascynowały, a innych nieco przerażały.

Wszyscy jednak wrócili zadowoleni i długo dyskutowali na temat tego, co wydarzyło się w filmie.

Autor: B. Kuś