OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA-29.09.21 r

XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zaakcentowaliśmy spotkaniami z najmłodszymi  grupami przedszkolnymi.  Odwiedziły one bibliotekę szkolną po raz pierwszy: KRASNOLUDKI  w środę, a ŻABKI  w piątek.

W trakcie pogadanki dzieci dowiedziały się, że tutaj  można wypożyczać książki do domu, a także na miejscu czytać literaturę lub czasopisma. Przedszkolaki z zainteresowaniem przeglądały pismo adresowane do najmłodszych - ŚWIERSZCZYK i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Głównym celem wizyty było przeczytanie maluchom bajki pt.” Pani Jesień i ptaki”. Uświadomiła ona dzieciom, dlaczego jedne ptaki jesienią odlatują do ciepłych krajów, a inne zostają u nas na zimę.

Tym spotkaniem włączyliśmy się do kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM ”promującej czytanie na głos, które wspomaga rozwój dziecka, budzi zainteresowanie książką, uczy odczuwania przyjemności z obcowania ze słowem pisanym.

Miło było gościć przyszłych czytelników naszej biblioteki!