Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2021 r.

Książka spełnia nasze wizje,
O których marzymy skrycie.
Z dobrą książką mówię szczerze,
Łatwiej idzie się przez życie.

29 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Głośnego Czytania, który wprowadził przedszkolaków
w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
Spotkanie z książką jest doskonałą okazją do prezentowania dzieciom prawidłowych wzorców literatury oraz ma niezwykle duży wpływ na rozwój ich świadomości językowej.

Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersz pt. "Dyzio Marzyciel" oraz inne wybrane przez siebie ksiązki. Później wspólnie pomalowały plakat, który ma im przypomianać o czytaniu książek, a także ozdobiły zakładki do książeczek.