Z wizytą w Urzędzie Gminy w Witoni – 27. 09.2021 r.

Uczniowie klas ósmych, pod opieką p. Marzeny Lewandowskiej i p. Sebastian Petrykowskiego, podczas dzisiejszej wizyty w Urzędzie Gminy w Witoni zapoznali się z zakresem usług świadczonych przez tenże urząd oraz wdrażali się do świadomego i aktywnego życia społecznego.

Naszym przewodnikiem była Pani Katarzyna Gonera pełniąca funkcję Sekretarza Gminy, która przybliżyła nam specyfikę pracy urzędu. Zostaliśmy także przyjęci przez Wójta Gminy Pana Mirosława Włodarczyka. Dużym zainteresowaniem ósmoklasistów cieszyła się sala konferencyjna, w której obraduje Rada Gminy Witonia. Kto wie, może za jakiś czas nasi uczniowie w niej zasiądą jako przyszli radni? Na zakończenie wszyscy weszli na  wieżę, z której rozciąga się panorama całej okolicy. Serdecznie dziękujemy za możliwość zapoznania się z zadaniami, które pełni urząd.

Autor: M. Lewandowska, S.Petrykowski