International Dot Day Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy - 15.09.2021

Uczniowie klasy IVb wzięli udział  w projekcie eTwinning "Dot day". W ramach projektu została uczniom przedstawiona i omówiona książka pt. “The Dot”  Petera H. Reynoldsa, dzięki, której uczniowie dowiedzieli się skąd wziął swój początek Międzynarodowy Dzień Kropki. Czwartoklasiści poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Całą historię można również obejrzeć w filmie: film o Vashti.

Film miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny i  nieszablonowy.

Najważniejsza w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Autor: Agnieszka Petrykowska