Wycieczka do Gniezna - Ostrowa Lednickiego - Biskupina 16.09.2021

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas szóstych i piątej.

Uczniowie udali się do Gniezna – miasta będącego pierwszą stolica Polski. Zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską oraz poznali historię świętego Wojciecha przedstawioną na słynnych drzwiach. Następnym punktem był Ostrów Lednicki. Przy dość sprzyjającej pogodzie przepłynęliśmy promem na wyspę, gdzie znajdują się wykopaliska archeologiczne budowli związanych z początkami państwa polskiego. Na koniec pojechaliśmy do Biskupina – zrekonstruowanej piastowskiej osady liczącej około 2000 lat.

Był czas na zdobycie wiedzy z różnych dziedzin, a także odpoczynek i integrację klasową. Zrealizowano główny cel wyjazdu – poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie, ale również wzmocniona została nasza kondycja fizyczna poprzez długie marsze i przebywanie na świeżym powietrzu.

Autor: J.Łuczak