Narodowe czytanie 2021-13.09.2021 r

Dnia 13 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pod patronatem pary prezydenckiej „Narodowe czytanie”. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy.

W tym roku uczennice klasy 8 b  - Nikola Domagała, Martyna Krupa oraz Oliwia Szczęsna - reprezentowały Naszą społeczność  czytając scenę III z Aktu 1 „Moralności Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej .

W pięknej scenerii Zamku Łęczyckiego słowa dramatu piętnującego obłudę i zakłamanie pozwoliły zebranym przenieść się do klimatycznego saloniku w domu państwa Dulskich, by poznać perypetie mieszczańskiej rodziny z początku XX wieku.

Bardzo dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy za zaproszenie i uczennicom za piękną prezentację.

Autor: Urszula Graczyk