Witaj szkoło! Witajcie uczniowie! - 1.09.2021 r.

Dnia 1 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły zainaugurowali nowy rok szkolny 2021/2022. Z racji zagrożenia ze strony Covid-19 wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy obsługi zostali zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego, dezynfekcji dłoni, zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu społecznego.

W tym roku z powodu przestrzegania reżimu sanitarnego zmuszeni byliśmy do zrezygnowania z zebrania ogólnego i części artystycznej. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w trzech turach. I tak o godzinie 8:00 swoich wychowanków  w murach szkoły serdecznie powitali:
p. Krzysztofa Witczak (klasa 1),
p. Ewa Zduńczyk (klasa 2)
p. Bożena Kuś (klasa 3).

O godzinie 8:30 na uczniów czekali wychowawcy:
p. Rafał Szutowski (klasa 4a),
p. Agnieszka Petrykowska (klasa 4b)
p. Jolanta Łuczak (klasa 5).

O godzinie 9:00 po rozłące wakacyjnej z wychowankami spotkali się:
p. Violetta Olesińska (klasa 6a),
p. Jan Jędrzejczak (klasa 6b),
p. Małgorzata Tyczyńska (klasa 7),
p. Marzena Lewandowska (klasa 8a)
p. Sebastian Petrykowski (klasa 8b).

Każde ze spotkań trwało po około pół godziny. Po prelekcji i części informacyjnej, o którą zadbali wychowawcy, przyszedł czas na luźną rozmowę. Radości z powrotu do szkoły było co niemiara. Dawno niewidziani koledzy i koleżanki tryskali humorem i cieszyli się z powrotu w szkolne ławy. Można powiedzieć, że mimo pięknego czasu wakacji wszyscy za sobą nawzajem trochę tęskniliśmy. Niestety z racji reżimu sanitarnego dokończenie rozmów trzeba było zostawić na potem i opuścić szkołę przed przyjściem kolejnych grup. Na pewno najbardziej zapamiętają ten dzień uczniowie klas 1 i 4, bo to oni rozpoczynają zajęcia w nowym składzie w nowej sali i z nowym wychowawcą. Mimo że ciężko się było rozstać, po upływie 30 minut wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie rozeszli się do domów, by już jutro rozpocząć kolejny rok nauki.

Życzymy wielu pięknych chwil, owocnej nauki i samych sukcesów. Powodzenia !

Autor: Radosław Woźniak