Bieg po zdrowie - program profilaktyki antytytoniowej w kl. IV w r.szkol. 2020/21

Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i  na stałe jest wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze w naszej szkole.
        Główne cele programu:
· opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży;
· pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego;
· zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów.
         Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców - uczniów kl.IV. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności.

Zajęcia realizowano na: godzinie z wychowawcą, przyrodzie, języku polskim, plastyce oraz na zajęciach z pedagogiem szkolnym.

- Wychowawca kl.IV przeprowadził lekcję z wykorzystaniem podręcznika "Program antytytoniowej edukacji zdrwotnej pt. Bieg po zdrowie". Wykorzystano scenariusze lekcji nt. Palenie szkodzi.

- Nauczyciel języka polskiego układał z czwartoklasistami rymowanki nt. szkodliwości palenia.

- Nauczyciel przyrody oraz pedagog przeprowadził lekcje nt. uzależnień.

- Nauczyciel plastyki zachęcił do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „NIE dla nałogów – TAK dla pasji”.

Koordynatorem działań w ramach projektu jest Jolanta Łuczak.