Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obecnie jest on  obchodzony  w ponad 180 krajach. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko złe emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Przesłanie akcji jest bardzo proste -  bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Znaleźć dla niej miłe słowo. Nic więcej. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

W związku z powyższym ważne jest, aby nasi uczniowie pamiętali o tym ważnym przesłaniu płynącym z tego dnia. Dlatego pedagog szkolny przygotował dla uczniów klas I – III materiał z którego dowiedzieli się, co jest celem tego święta, jaka jest jego idea, gdzie i w jakich okolicznościach narodził się pomysł. Dzięki niej uczniowie  będą umieli odpowiedzieć na pytania: Jak  obchodzić Dzień Życzliwości i Pozdrowień? Dlaczego tak ważna w życiu jest życzliwość? Kim jest człowiek życzliwy? Z czego składa się życzliwość? Czy tak ciężko się uśmiechnąć? Dla klas IV – VIII pedagog opracował prezentację  złożoną z przysłów i sentencji dotyczących uprzejmości i uśmiechu, bo to one są podstawą życzliwości. Mam nadzieję, że podczas ich odczytywania uczniowie  zastanowią się nad ich przesłaniem i znajdą się wśród grona życzliwych, ale nie tylko od święta.  Pamiętajmy wszyscy - warto jedynie zarażać się życzliwością!!!

Autor: Agnieszka Ślepecka