"Sprzątanie Świata – Polska 2020” - 18-20.09.2020 r.

W tym roku już po raz 27 Fundacja "Nasza Ziemia" koordynowała największą polską akcję ekologiczną: „Sprzątanie świata – Polska 2020”.

Tegoroczna Akcja ze względu na  pandemię Covid-19, wyglądała nieco inaczej, jednak cel z pewnością został osiągnięty: w trzeci weekend września posprzątaliśmy swój kawałek Polski! W szkole zostały zaplanowane następujące działania:

- Warsztaty dla uczniów: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję",

-  Indywidualne wykonanie prac porządkowych w okolicy swojego domostwa i  przesłanie zdjęcia z wykonanego zadania,

- Wykonanie plakatu zachęcającego do segregacji i zmniejszenia ilości produkowanych odpadów.

Nasi uczniowie poważnie podeszli do zadania, zaproponowali wiele ciekawych pomysłów dotyczących zastąpienia plastiku używanego do wykonania przedmiotów codziennego użytku. Być może w przyszłości będą nas cieszyć  w pełni degadowalne doniczki z ziemniaczanych obierków, siatki na zakupy z pajęczych sieci lub podłogi z suszonych liści? A z całą pewnością, już teraz możemy być zadowoleni z faktu, że podczas sprzątania świata, posprzątaliśmy okolice swoich domostw. Świat zaczyna się w Naszych domach!

Autor: Marzena Lewandowska