Rocznica wybuchu II wojny światowej - 1.09.2020 r.

1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Tego dnia przypomina się, jak agresja niemiecka na Polskę zapoczątkowała dramatyczne wydarzenia.

Nad ranem 1 września 1939 roku wojska Rzeszy Niemieckiej przekroczyły granicę polsko-niemiecką. Wojsko polskie stawiało opór, oczekując na reakcję sojuszników. 3 września 1939 r. Francja i Wielka Brytania wypowiedziały wojnę Rzeszy Niemieckiej, ale nie podjęły rzeczywistych działań. Tragiczny los naszego kraju został przypieczętowany 17 września tego samego roku. Wówczas od wschodu inwazję na Polskę rozpoczął Związek Sowiecki.

W dniu tym oddaje sie cześć poległym w trakcie II wojny światowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni również pamiętają o tym wydarzeniu i oddają "CZEŚĆ I CHWAŁĘ BOHATEROM".

Uczniowie klasy V b pod opieka wychowawcy p. J. Jędrzejczaka  udali się na pobliski cmentarz w celu złożenia kwiatów i zaplenia pamiątkowego znicza przy grobie Nieznanego Żołnierza.