Szkoła współpracy

„Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko
      i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni
      są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy”

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”
to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego jednym z celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty.

Działania: W ramach projektu zrekrutowani wcześniej uczestnicy - po 6 przedstawicieli każdej ze szkół
(2 rodziców, 2 uczniów i 2 nauczycieli) i przedszkoli (prace w tzw. „4" - bez udziału dzieci) wezmą udział
w specjalnie dla nich opracowanych szkoleniach i warsztatach. Uruchomione zostaną również internetowe portale edukacyjne dla uczniów, utrwalające wiedzę i nabyte podczas szkoleń i warsztatów umiejętności. W ramach projektu zaplanowano także organizację dwóch ogólnopolskich konferencji: otwierającej, prezentującej założenia projektu i podsumowującej jego efekty oraz publikację raportu upowszechniającego.

Link do projektu: http://szkolawspolpracy.pl

Czas trwania projektu - marzec 2013 r. - luty 2015 r.

Szkoła Podstawowa w Witoni zakwalifikowała się i uczestniczy w projekcie „Szkoła Współpracy.
Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Konferencja otwierająca projekt -18.10.2013 r.– Warszawa– udział wzięła dyrektor szkoły– Urszula Graczyk

Szkolenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli- 3 – 4 luty 2014 r.– Łódź – udział wzięła reprezentacja:

uczniów– Joanna Skalska kl. V a, Bartosz Pietrzak kl. V a;
rodziców– Marta Kowalska – przewodn. RR, Monika Pabin – wice przewodn. RR;
nauczycieli– Urszula Graczyk – dyrektor, Jolanta Pawlak – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Debaty:

• 06.03.2014 r. - Rodzice
  • 11.03.2014 r. - Uczniowie
  • 25.03.2014 r. - Nauczyciele

I warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli- 10.04.2014 r.- Łódź- szkołę reprezentowali:
rodzice– Marta Kowalska – przewodn. RR, Beata Załuga;
uczniowie– Joanna Skalska kl. V a, Bartosz Pietrzak kl. V a;
nauczyciele– Urszula Graczyk – dyrektor, Marika Klimczak.

Tym razem spotkaliśmy się ze Szkołą Podstawową w Kłódnej, gmina Wartkowice, powiat poddębicki – wspólnie ustalaliśmy zasady współpracy i prezentowaliśmy wyniki szkolnych debat.