Warto przeczytać!

„Garść radości, szczypta złości”                                                                                             Wojciech KołyszkoJovanka Tomaszewska

Publikacja zawiera zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje. Pomysłowe scenariusze pomagają także  rozwinąć wyobraźnię, kreatywność, samodzielność myślenia dziecka, jak również podbudują jego wiarę w siebie. Książka jest tak skonstruowana, że każdy jej rozdział to gotowy scenariusz zajęć. Stanowi znakomitą pomoc edukacyjną dla nauczycieli w przedszkolach i w młodszych klasach szkolnych. W publikacjikażda emocja (strach, smutek, złość, wstyd, zazdrość, radość) rozłożona jest na wiele elementów. Pojawiają się przykłady sytuacji, w których dana emocja może się pojawić, dziecko zachęcane jest do szukania kolorystyki odpowiadającej poszczególnym uczuciom, do obserwowania zachowania swojego ciała, gdy czuje radość, czy strach. Uczone jest jak radzić sobie z gniewem – bezpiecznie dla siebie i innych. Dowiaduje się, po co nam strach i wstyd oraz, że uczucia podpowiadają nam, co w danych sytuacjach powinniśmy zrobić – uciekać, naprawić szkodę, płakać, czy choćby wyładować się drąc na strzępy starą gazetę.