Oferta Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Łęczycy dla nauczycieli

Drodzy Nauczyciele!

W roku szkolnym 2019/2020 Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Łęczycy oferuje niżej wymienione formy wsparcia dla nauczycieli, wychowawców i specjalistów.

1. W ramach sieci współpracy i samokształcenia spotkania z pedagogami – wymiana doświadczeń – Aneta Granosik, Izabela Ziółkowska, Justyna Szczepaniak.
  2. W ramach sieci współpracy i samokształcenia organizowanie cyklicznych spotkań  z logopedami  (wymiana doświadczeń zawodowych, zapoznawanie z nowościami wydawniczymi, przekazywanie informacji oraz pomocy uzyskiwanych na konferencjach i szkoleniach) – Małgorzata Dolińska, Małgorzata Sędek, Jolanta Hewner – Malesa.
  3. Wspieranie oraz pomoc specjalistom - logopedom  (pomoc w przeprowadzaniu badań przesiewowych, przekazywanie odpowiedniej literatury dotyczącej omawianego problemu, udostępnianie pomocy dydaktycznych, wdrażanie do profilaktyki logopedycznej) - Małgorzata Dolińska, Małgorzata Sędek.
  4. Pomoc nauczycielom, logopedom w rozwiązywaniu problemów – konsultacje logopedyczne w poradni – Małgorzata Dolińska, Małgorzata Sędek.
  5. Emisja głosu – warsztaty – inspirowanie nauczycieli do pracy nad własnym ciałem i głosem – Małgorzata Dolińska.
  6. Udział z głosem doradczym w pracach zespołów do opracowywania IPET oraz WOPFU – udział pracowników poradni w działaniach zespołu, w sytuacjach problemowych udzielanie pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, organizowanie spotkań z nauczycielami - wszyscy pracownicy poradni.
  7. Udzielanie nauczycielom pomocy w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych – prowadzenie spotkań przez zespół psycholog – pedagog na terenie poradni (piątek godz. 8.00 – 12.00) lub szkół zgłaszających w zakresie wspierania nauczycieli pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi, pomocy w dokonywaniu wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania dzieci i młodzieży objętych kształceniem specjalnym, wspierania nauczycieli w podejmowaniu działań profilaktycznych i interwencyjnych – Aneta Granosik, Justyna Szczepaniak.
  8. Pomoc nauczycielom, wychowawcom i szkolnym specjalistom w rozwiązywaniu problemów edukacyjno – wychowawczych – spotkania na terenie poradni – Justyna Szczepaniak, Anna Raszewska, Katarzyna Józwiak, Magdalena Raj – Wróblewska.
  9. Jak czytać i rozumieć opinie i orzeczenia? – spotkania z nauczycielami, wychowawcami i specjalistami – Justyna Szczepaniak, Aneta Granosik.