IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 4.10.2019r.

W dniu 04.10.2019 nasza szkoła uczestniczyła w akcji  IX  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"  Akcja koordynowana przez p. Agnieszkę Petrykowską, przy współudziale p. Ilony Jędrzejczak i p. Sebastiana Petrykowskiego, miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Przygotowania trwały już od połowy września. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty związane tematycznie z tabliczką mnożenia, którymi ozdobili szkolny korytarz i sale lekcyjne. W dniu akcji odbyły się rozgrywki miedzy uczniami klas IV sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia;  tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” zdobyła Zofia Płócienniczak, wśród wyróżnionych znalazły się Joanna Brzozowska, Maja Szymczak i Kamila Sikora. Dziewczynki weszły w skład "Zespołu Egzaminatorów" i przeprowadzały ustne egzaminy z tabliczki mnożenia. Przepytywano starszych kolegów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły i pracowników Urzędu Gminy w Witoni. Wszyscy zdali pozytywnie egzamin i uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia poświadczony odznaką.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem - zarówno uczniowie, jak i starsi chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Autor: Agnieszka Petrykowska