Ślubowanie klas I - 14.10.2019 r.

Za nami wspaniała uroczystość – w Dniu Edukacji Narodowej – miało miejsce Ślubowanie Pierwszoklasistów i Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni.

Tego wyjątkowego dnia 23 pierwszoklasistów, przygotowanych przez wychowawczynię p. Lucynę Królikowską, popisało się swoimi umiejętnościami i wiedzą zdając pierwszy poważny egzamin szkolny. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze związane Ojczyzną, przyrodą, bezpieczeństwem, dobrym zachowaniem. Następnie złożyły przyrzeczenie:

- być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej szkoły,
- uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować,
- starać być dobrym kolegą,
- swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście - p. M. Włodarczyk - Wójt Gminy Witonia, p. D. Kowalczyk - Przewodniczący Rady Gminy w Witoni, p. R. Tomaszewski - Przewodniczący Komisji Oświaty RG w Witoni, p. A. Prawda i p. M. Tomes – z zarządu Rady Rodziców,  p. Z. Krawczyk – Dyrektor GOPS w Witoni oraz p. I. Cierlica i E. Rutkowska – przedstawicielki spółki Fazot w Gnojnie k. Kutna

Były życzenia, gratulacje i prezenty. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym ważnym dla Nas dniu.