Dzień Głośnego Czytania-30.09.2019r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Z tej okazji w  Naszej Szkole 30 09.2019 r. uczennice klasy ósmej czytały najmłodszym dzieciom Polskie Baśnie i Legendy. Dzieci poznały historię pewnego legendarnego smoka, który zamieszkał w grodzie nad Wisłą i budził postrach wśród mieszkańców, legendę o Lechu Czechu i Rusie, a także legendę o Toruńskich piernikach. Dzieci chętnie słuchały opowieści, i odpowiadały na pytania dotyczące czytanej legendy.

Wśród zalet głośnego czytania należy wspomnieć choćby kilka: rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury.

Autor: Jolanta Pawlak