Półkolonie 2019 – I tydzień - 24 – 28.06. 2019 r.

Początek wakacji, jak co roku, mija pod znakiem półkolonii. Grupa 30 chętnych uczniów bierze udział w zajęciach przygotowanych przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dzieci.  W pierwszym tygodniu oferta zawierała 4 wyjazdy i dzień zajęć sportowych na terenie szkoły. Na początek dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku.

Dzień pierwszy – to warsztaty kulinarne połączone z degustacją własnoręcznie zrobionej pizzy. W trakcie spotkania dzieci poznały tajniki wyrobu ciasta do pizzy, obserwowały krok po kroku jak powstaje to smaczne włoskie danie, samodzielnie wybierały składniki       i skomponowały je na cieście. Mali kucharze z zapartym tchem śledzili losy swojej pizzy w piecu. Taka pizza smakowała wybornie!

Dzień drugi - wspaniała pogoda sprzyjała spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się nad jezioro w Chodczu. Korzystaliśmy z plaży i wyznaczonego miejsca do kąpieli pod bacznym okiem wychowawców i ratowników. Na plaży odbył się  indywidualny konkurs na budowlę z piasku.

Dzień trzeci - był to dzień aktywnego wypoczynku. Na boisku szkolnym i placu zabaw odbywały się zajęcia sportowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Dzieci rywalizowały  w różnych konkurencjach sportowych i radośnie bawiły się na placu zabaw.

Dzień czwarty – zaczął się od lekcji muzealnej w zamku królewskim w Łęczycy. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o życiu codziennym na dawnej wsi łęczyckiej. Oglądały eksponaty zgromadzone w muzeum. Następnie grupa udała się do kina Górnik, aby obejrzeć film animowany pt. „Magiczny dywan”. Bajka była źródłem wielu wzruszeń.

Dzień piąty – wyjazd do Płocka. Półkoloniści odbyli spacer pięknymi bulwarami nad Wisłą. Następnie udali się na przejażdżkę Ciuchcią Tumską. W trakcie wycieczki po najciekawszych zakątkach miasta słuchali historii Płocka i informacji o jego atrakcjach turystycznych.

Tydzień pełen wrażeń minął bardzo szybko. Wszyscy z niecierpliwością czekają na dalszy ciąg półkolonii.

autor: Ewa Zduńczyk