Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Zanieczyszczenia powietrza i ich wpływ na zdrowie człowieka” – 14. 06. 2019 rok.

Karolina Kowalska zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną p.t.: „Zanieczyszczenia powietrza i ich wpływ na zdrowie człowieka”.

Celami konkursu przeznaczonego dla uczniów klas siódmych i ósmych było:

• rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów,
  • edukowanie młodzieży w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza,
  • promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, w szczególności powietrza,
  • uświadamianie szkodliwości emisji zanieczyszczeń pochodzących z pieców i kotłowni opalanych paliwem stałym oraz spalania odpadów różnego pochodzenia,
  • wzrost świadomości młodzieży w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza,
  • uświadamianie wpływu zanieczyszczeń powietrza, w tym smogu, na zdrowie i życie ludzi oraz środowisko naturalne.                                                              Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach. Karolinie serdecznie gratulujemy sukcesu, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie do udziału konkursie.

Autor: Marzena Lewandowska