VIII Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe - 07.06.2019 r.

7 czerwca 2019r. na Stadionie Miejskim w Łęczycy odbyły się VIII Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe „I ty Możesz Zostać Bohaterem”. Naszą szkołę reprezentowali w tej imprezie uczniowie klasy piątej B pod opieką p. Sebastiana Petrykowskiego.

Głównym organizatorem imprezy był Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy.

Manewry miały na celu:

- przybliżenie uczniom specyfiki zawodu policjanta, strażaka, ratownika medycznego, pracownika sanepidu
- integrację uczniów ze szkół specjalnych z rówieśnikami;
- przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
- wdrażanie do przestrzegania bezpieczeństwa przeciw pożarowego;
- uwrażliwienie na potrzebę troski o własne zdrowie i życie;
- podnoszenie sprawności fizycznej;
- utrwalanie numerów alarmowych.

Podczas imprezy zdobyliśmy wiedzę i umiejętności dotyczące ratowania zdrowia i życia ludzkiego, poznaliśmy pracę ratownika medycznego, policjanta, strażaka, ratownika WOPR, pracownika Straży Miejskiej. Mogliśmy obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Ciekawym elementem, szczególnie dla chłopców, była możliwość obejrzenia i przymierzenia ekwipunku żołnierskiego. Wzięliśmy także udział w pokazie plakatów i transparentów o tematyce antynikotynowej. Nie odmówiliśmy sobie rownież spróbowania żolnierskiej grochówki. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się także na pyszne lody do pobliskiej lodziarni i na spcer do łęczyckiego parku.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom z zaproszenie!

Zapraszmy do obejrzenia zdjęc z tego wydarzenia.

Autor: Sebastian Petrykowski