Wizyta w gabinecie weterynaryjnym- 06.06.2019r.

"Gdy Ci zwierzę zachoruje
wiedz, że człowiek się znajduje

co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki..."

06.06.2019 roku grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego " Wit-Vet" w Witoni.
Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii Pan Dariusz Wojciechowski, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Pan weterynarz opowiedział przedszkolakom do czego one służą.
Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pan doktor  podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od Pana weteryniarza ksiązki oraz wręczyły podziękowanie za ciekawą lekcję.
Cała nasza grupa pięknie dziękuje Panu Dariuszowi za to ciekawe spotkanie!