Z wizytą w SP w Czernikowie - 29.05.2019 r.

W dniu 29 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach otwartych prowadzonych w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego w programie "Aktywna Tablica".

W zajęciach otwartych z informatyki i języka polskiego uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze św. Małgorzaty, Szkoły Podstawowej w Witoni oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Czernikowa jako gospodarze. Zajęcia poprowadzili nauczyciel informatyki p. Michał Stawiński i języka polskiego p. Ewa Garus.

Celem  głównym zajęć informatycznych było doskonalenie podstaw programowania w aplikacji SCRATCH. Na języku polskim uczniowie zajmowali się frazeologizmami używanymi zarówno w mowie potocznej jak i mitologii oraz w literaturze. Zajęcia przebiegały w atmosferze współpracy, uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę  innej szkoły, byli bardzo zaangażowani w ćwiczenia na zajęciach. Podczas zajęć  korzystali z  tablicy multimedialnej, aplikacji kahoo.pl oraz zestawu ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela.

Dziękujemy serdecznie Szkole Podstawowej w Czernikowie: p. dyrektor Agnieszce Bartczak oraz nauczycielom za ciepłe i pełne otwartości przyjęcie nas w szkole i niezwykle cenną możliwość wymiany doświadczeń.

Uczniowie: M. Miszczak, O. Woźniak, W. Miszczak, A. Jabłoński oraz Ilona Jędrzejczak.