Dzień Otwartych Koszar i Międzynarodowy Dzień Dziecka w Leźnicy Wielkiej – 24. 05. 2019r.

W piątek 24 maja 2019 roku w jednostce wojskowej w Leźnicy Wielkiej miał miejsce Dzień Otwartych Koszar i Międzynarodowy Dzień Dziecka, podczas których mnóstwo atrakcji czekało na młodszych, jak i starszych mieszkańców naszego regionu. Uczniowie klasy Va i Vb  pod opieką swoich wychowawców również uczestniczyli w tym ciekawym wydarzeniu.

Piątoklasiści dowiedzieli się, czym, na co dzień zajmują żołnierze z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego, 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej i 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej. Podziwiali widowiskowe skoki spadochronowe, ćwiczenia pilotów i żołnierzy. Mogli też przymierzyć wyposażenie czy sprzęt, zasiąść w kabinie śmigłowców, czołgów czy samochodów bojowych, a także obejrzeć przygotowane na tę okazję pokazy dynamiczne. Nasz sympatyczny przewodnik (bardzo dziękujemy za opiekę) ze szczególną dumą prezentował amerykański śmigłowiec MI-17, a następnie zaprowadził nas na smaczną, wojskową grochówkę. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje – na scenie dla dzieci śpiewała m.in. Majka Jeżowska (selfie z p. Majką okazało się bezcenne!) ,  darmowe zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, skoki na trampolinie, pokaz ptaków drapieżnych i wiele innych. Dzień Otwarty pozwolił naszym uczniom miło spędzić czas i choć częściowo poznać trudną pracę naszych żołnierzy. Serdecznie dziękujemy dowództwu za taką możliwość.

Autor: Marzena Lewandowska