Spotkanie z dziennikarką – Panią Anną Kobus – 21.05.2019 r.

Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w niezwyklej lekcji w ramach preorientacji zawodowej. Klasę odwiedziła mama Tymka – Pani Anna Kobus – na co dzień dziennikarka agrotechnik w miesięczniku FARMER.

Pani Kobus zapoznała uczniów z tajnikami wykonywanego przez siebie zawodu, opowiadała o sposobach pozyskiwania informacji, poszukiwaniu tematów, które mogłyby zainteresować odbiorcę, o trudnościach, jakie niesie ze sobą wykonywany przez nią zawód. Wspomniała także o potrzebie bycia dyspozycyjnym, nienormowanym czasie pracy i przygotowaniach, jakie trzeba poczynić, aby napisać ciekawy artykuł. Pani Anna opowiadała o etyce swojego zawodu, o ciekawych doświadczeniach związanych  z pracą w redakcji, podróżach służbowych i doświadczeniach z nimi związanymi. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi gościa, a następnie zadawali pytania dotyczące pracy dziennikarza.

Dzieci dowiedziały się o tym, jak barwna i ciekawa może być praca dziennikarza. Na koniec otrzymały gadżety z czasopisma FARMER.

Spotkanie było okazją do bezpośredniego kontaktu z ciekawym i atrakcyjnym zawodem.   Bardzo dziękujemy Pani Annie za przygotowanie i przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć.

Autor: E. Zduńczyk