Niezwykła lekcja muzyki - 15.05.2019r.

W środę, 15 maja 2019r., pierwszoklasiści wybrali się do KDK na audycję muzyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

Podczas koncertu dzieci obejrzały układy rytmiczno - taneczne do znanej muzyki, a następnie wysłuchały licznych prezentacji instrumentalnych. Były to utwory grane na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, akordeonie, ksylofonie, gitarach, flecie, saksofonie, perkusji…

Występowali nie tylko soliści, ale również zespoły, a na nawet orkiestra tejże szkoły. Ostatni utwór wywołał wśród słuchaczy wielki entuzjazm i zakończył się wspólnym śpiewem. Była to piosenka  „Mam tę moc” z bajki pt. „Kraina lodu”.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie koncertem, doceniły trud i przygotowanie młodych artystów. Niektóre zadeklarowały nawet chęć podjęcia nauki w szkole muzycznej.

Audycja była wspaniałą lekcją wyrabiającą nawyk świadomego słuchania muzyki, wzbogacającą wiedzę na temat różnorodnych instrumentów, poszerzającą horyzonty artystyczno – muzyczne.

Autor: B. Kuś, M. Gapińska