Spotkanie z Afryką - 07.05.2019r.

7 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem i fotografem - panem Robertem Gondkiem .

Pan Robert Gondek - podróżnik i fotograf. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Autor ponad 400 pokazów i prezentacji z wypraw do Afryki. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika. Nagradzany za pokazy przez organizatorów i publiczność podczas festiwali podróżniczych w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej i Łodzi. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów każdego afrykańskiego kraju, za który w marcu 2017 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na festiwalu Kolosy w Gdyni. Autor wydanego w październiku 2017 roku albumu fotograficznego/książki poświęconej Afryce "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".

Spotkanie z panem Robertem Gondkiem było niezwykłą podróżą po Afryce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przyrodę, zwierzęta i krajobrazy charakterystyczne dla tego kontynentu. Wraz z podróżnikiem wędrowaliśmy po najwyższych górach Tanzanii, Kenii, Ugandy i Rwandy. Opowieść urozmaicona była egzotyczną muzyką oraz filmami i zdjęciami dokumentującymi goryle, szympansy, mandryle, słonie, bawoły i wiele innych gatunków. Pokaz miał również na celu przybliżenie egzotycznej kultury i geografii odległych regionów świata.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Witonia, za co pani dyrektor Annie Stolarczyk serdecznie dziękujemy.

Autor: Aleksandra Kłosińska