Czy w bibliotece można tylko wypożyczać książki? - 25.03.2019 r.

Oczywiście, że nie! Wiemy o tym wszyscy, ale uczniowie klas piątych (wraz z wychowawcami) w poniedziałkowe przedpołudnie przekonali się podczas zajęć warsztatowych, że pracownicy bibliotek równie swobodnie realizują tematy związane z czytelnictwem jak i robotyką…

Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej im. prof. T. Kotarbińskiego w Łęczycy prowadzone przez p. B. Jankowską przebiegały pod hasłem „Wirtualna agresja - zagrożenia w sieci”. Warsztaty dotyczyły zagrożeń wynikających z korzystania z sieci i wskazywały skutki niewłaściwych zachowań w sieci. Na koniec uczniowie opracowali dekalog odpowiedzialnego internauty.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Łęczycy, piątoklasiści zajmowali się kodowaniem interaktywnego robota Photona oraz sterowali kosmitą Scottiem za pomocą tabletów i tekturowych klocków – a wszystko to, pod czujnym okiem pracowników: p. K. Adamiec i p.  M. Kamińskiego.

Serdecznie dziękujemy pracownikom łęczyckich bibliotek za ciekawe zajęcia.

Autor: Marzena Lewandowska