Zakładamy kącik przyrodniczy- 22.03.2019r.

Idzie do nas pani wiosna,
pora roku tak radosna...

W sali „Jagódek” zrobiło się już kolorowo za sprawą zbliżającej się wiosny. Wszystko zaczyna się zielenić i budzić do życia. Jest to idealna pora, która zachęca dzieci do obserwacji przyrody.

Z racji tego, założyliśmy w naszej sali kącik przyrodniczy. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak należy sadzić/siać rośliny, jak o nie dbać by pięknie wyrosły i  co jest niezbędne do ich wzrostu. Poznały różne rodzaje cebul i nasion. Następnie miały okazję zasadzić cebulę i pietruszkę przyniesioną przez siebie oraz wysiać nasionka rzodkiewki, jęczmienia, gorczycy i owsa.

Celem tego działania jest kształtowanie  nawyków dbania o rośliny, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin, ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych.