O odpowiedzialności w Internecie – 18.03.2019 r.

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy VI wybrali się do KDK-u w Kutnie, aby obejrzeć spektakl pt. ”Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.

Widzowie poznali historię Artura – nastolatka, który marzy o akceptacji i znalezieniu przyjaciół w nowej szkole, co okazuje się bardzo trudne. Chłopak musi zmagać się z agresją, odrzuceniem, oszczerstwami. Narzędziem zła okazuje się portal społecznościowy, na którym łatwo o anonimowość i podszywanie się pod innych.

Spektakl „Dzieci sieci” w bardzo przystępny sposób uświadomił odbiorcom, jak ważna jest odpowiedzialność nie tylko za czyny, ale i za słowa, w szczególności te, które zamieszczamy w sieci.  Ponadto uświadomił uczniom, że realny kontakt z drugim człowiekiem jest czymś niezastąpionym, a każdy ruch w Internecie zostawia ślad.

Widowisko poruszyło młodych odbiorców. Mamy nadzieję, że profilaktyczny charakter przedstawienia spełnił swe zadanie i nasi uczniowie nie ulegną presji otoczenia, i nie popełnią błędów, ze skutkami których musieli się zmierzyć bohaterowie przedstawienia.

Autor: Dorota Wojciechowska-Jabłońska oraz uczniowie